İnstagram'da Beğendiklerimi Nasıl Görürüm, Nasıl Silerim?

İnstagram'da Beğendiklerimi Nasıl Görürüm, Nasıl Silerim?

İnstagram'da Beğendiklerimi Nasıl Görürüm, Nasıl Silerim?

İnstagram, yaklaşık olarak 1 milyar kullanıcıya ulaşmıştır. Bu kadar popüler olan sosyal medya platformu yanında birçok soru işaretini beraberinde getirir. Bunlardan biri İnstagramda beğendiklerimi nasıl görebilirim sorusudur. Platform içerisinde birçok kullanıcı resimler videolar paylamaktadır. Paylaşılan bu gönderilere insanlar beğeni ve yorum yapabilirler. Bu sayede insanlar birbirleri ile sürekli olarak iletişime girerek sosyalleşirler.

İnstagramda beğenilen gönderileri daha sonra görmek mümkündür. Sadece beğeniler değil, sevilen gönderileri ve ‘’daha sonra bakarım’’ dediğiniz gönderileri sonradan görmek mümkündür.

İnstagram Beğenileri Nasıl Görülür?

İnstagram beğenileri görmek çok kolay bir şekilde platform üzerinden yapılmaktadır. Bunun için izlenecek adımlar şu şekilde yapılmaktadır,

 1. İnstagram üzerinden yaptığınız beğenilerini görmek için öncelikle uygulamaya mobil üzerinden giriş yapın.
 2. Profil bölümünden ‘’hesap ayarları’’ bölümüne tıklayın.
 3. Açılan sayfa üzerinde ‘’beğendiğim gönderiler’’ yazısına tıklayın.
 4. Bu sayfada açılan tüm resimler ve videolar sizin beğendiğiniz içeriklerdir. Buradan tüm beğenilerinizi görebilirsiniz.
 5. En üstte duran gönderiler en son beğendiğiniz gönderilerdir. Aşağı indikçe daha önce yaptığınız gönderileri görebilirsiniz.

İnstagram Beğenileri Nasıl Silinir?

İnstagram beğenilerini silmek basit birkaç adımdan oluşur. Fakat İnstagram beğendiğim gönderileri toplu silme konusunda İnstagram’ın yapmış olduğu bir özellik bulunmamaktadır. Bu yüzden beğenilen gönderiler toplu bir şekilde silinmemektedir. İnstagram toplu beğeni silme özelliği olmadığı için bu işlemi yaparken beğenilen gönderileri tek tek silmeniz gereklidir. İnstagram beğenileri silme adımları şu şekilde olmaktadır,

 1. İnstagram’a telefon üzerinden giriş yapmalısınız. Bilgisayar üzerinden beğenileriniz görünmemektedir.
 2. Profil bölümüne gelerek ‘’hesap ayarları’’ yazısına tıklayın. Tıkladığınız zaman beğenilen gönderiler çıkmaktadır.
 3. ‘’Beğenilen gönderiler’’ butonuna tıkladıktan sonra tüm beğenileriniz ekrana gelecektir. Silmek istediğiniz gönderilere tıklayarak beğeni tuşuna tekrar tıklamanız yeterlidir.
 4. Beğeni buton renksiz bir buton haline gelmektedir. Bunun anlamı o gönderideki beğeninizi kaldırdığınız anlamına gelmektedir.

Bu adımları izleyerek istediğiniz tüm beğenilerinizi silebilirsiniz. İnstagram toplu beğenme özelliği sunan tüm programlara kesinlikle inanmamanızı ve telefonunuza indirmemenizi öneriyoruz. Toplu silme işlemi İnstagram platformu üzerine henüz gelmediği için bu yöntem tamamen yalan olmaktadır.

İnstagram Beğendiklerim Gözükmüyor

İnstagram beğenileri her profilde sorunsuz bir şekilde görünmektedir. Fakat bazı kullanıcılar İnstagram beğendiklerim gözükmüyor sorunu yaşayabilmektedirler. İnstagram kullanmakta olan insanlar bu soruna çözüm bulmak isterler. Beğendiklerinizin görünmemesinin birçok sebebi olmaktadır. İnstagram beğenileriniz gözükmeme durumunda ise bu durum birkaç şekilde açıklanmaktadır. İnstagram beğendiklerinin görünmemesinin bazı sebepleri şu şekildedir,

 1. İnstagram üzerinden beğendiğiniz gönderi uygulama üzerinden silinmiş olabilir.
 2. Beğenilen gönderilerin paylaşılan hesap tamamen platform üzerinden silinmiş olabilir. Hesaplar bazı durumlarda İnstagram tarafından silinebilmektedir. Eğer bazı kural ihlalleri oluştuysa İnstagram beğendiğiniz gönderiyi kaldırmış olabilir.
 3. Beğenilen gönderinin olduğu hesap sizi engellemiş olabilir. Bu durum karşısında yapabileceğiniz herhangi bir şey bulunmaz. Eğer hesap sizin engelinizi kaldırırsa beğendiğiniz gönderi, beğenilenler kısmına geri gelmez.
 4. Beğenilen gönderinin olduğu hesap, hesabını gizliye almış olabilir. Bu durumda gönderiyi görebilmek için hesabı takip etmeniz gerekir. Fakat geri takibe aldığınız zaman aynı beğeni sizin beğenilenler kısmında görünmeyebilir.

Bu sebeplerden dolayı beğenilen İnstagram gönderileri gözükmeme veya kaybolma ihtimali bulunmaktadır.

İnstagram Beğendiğim Gönderiler Bilgisayar Üzerinden Görmek

İnstagram platformu üzerinde en çok merak edilen sorunlardan biride İnstagram beğendiğim gönderiler bilgisayar üzerinden görülür mü sorudur. Beğeniler bilgisayar üzerinden görünmez fakat kaydedilenler bölümü bilgisayar üzerinden rahatlıkla görülmektedir. Bunun için şu adımları izleyebilirsiniz,

 1. Sağ üstte bulunan profil resminizin olduğu butona tıklamanız ve ‘’kaydedildi’’ sekmesine tıklamanız yeterlidir.
 2. Burada kayıt ettiğiniz fotoğrafları, videolara rahatlıkla ulaşabilirsiniz.
 3. Fakat kaydedilenler kısmında istediğiniz gönderiler görünmüyor ise gönderiler kaldırılmış, hesap gizlenmiş veya hesap tarafından sizin hesabınıza engel atılmış ihtimali bulunmaktadır.

Bu yöntem ile kaydedilenler bölümünü görebilir ve isterseniz kaydedilenler bölümünden istediğiniz gönderiyi kaldırabilirsiniz. Bu bölümden gönderi kaldırmak için gönderiye basarak, gönderinin sağ altında bulunan kaydetmeye basın. Sonrasında gönderi kaydedilenler bölümünden kaldırılacaktır.

İnstagram da Başkasının Beğenileri Görme

İnstagram birinin beğendiklerini görme eski İnstagramda döneminde bu özellik mevcuttu. Ama yeni İnstagram güncellemeleri sayesinde İnstagram’ın bu özelliği artık platform üzerinde yer almamaktadır. Hatta yakın zamanda İnstagramda beğenileri görme özelliği kalkma olasılığı bulunmaktadır. Bu konu İnstagram yapımcıları tarafından hala konuşulmaktadır. İnstagram başkasının beğendiklerini görme gibi özellikler şu anlık İnstagrama geri gelme olasılığı bulunmamaktadır.

Başkasının beğendikleri görme vaatleri ile birçok program bulunmaktadır. Bu programlara asla güvenmemeniz ve şifre bilgileri gibi bilgilerinizi asla vermemenizi öneriyoruz. Bu tarz programları bilgisayarınıza, telefonunuza, tabletinize kesinlikle indirmeyin ve yetki vermeyin. Eğer indirdiyseniz ve giriş yaptıysanız şifrenizi değiştirmenizi öneriyoruz.

İnstagram Gönderisinde Başkasının Beğenisini Kaldırmak

İnstagram üzerinden paylaşılan gönderilerinizde, insanlar beğeni yapabilmektedir. Başkaları bu beğenileri yaptığı zaman beğenileri kaldırmak isteyebilirsiniz. Bu beğenileri toplu şekilde kaldırmak mümkün değildir ama fotoğrafı veya videoyu silip baştan yükleyerek beğenilerinizi sıfırlayabilirsiniz.

Gönderilerinizde başkasının beğenisini kaldırmak mümkün.  Bunun için şu adımları izleyebilirsiniz,

 • Herhangi birinin beğenisini kaldırmak istiyorsanız öncelikle beğenisini kaldıracağınız kişinin profiline girmelisiniz.
 • Sonrasında ekranın sağ üst köşesinde üç adet üst üste bir şekilde duran butona tıklıyoruz.
 • Buton çıktıktan sonra ki aşamada ‘’kişiyi engelle’’ butonuna basın. Bastığınız zaman, kişinin yapmış olduğu beğeni kalkmış olmaktadır.
 • Sonraki aşamada tamamen isteğe bağlı engeli kaldırabilirsiniz.
 • Engeli kaldırma işlemi yapıldıktan sonra zaman yapılan beğeni geri gelmemektedir. Engeli kaldırmak için profil kısmından ‘’engellemeyi kaldır’’ butonuna basıyorsunuz. Bu sayede engeli kaldırmış oluyorsunuz.

Bu yöntemler ile beğenileri silme işlemi yapabilir ve istenmeyen durumlardan bu şekilde kurtulabilirsiniz. Bu işlemleri yaptığınız zaman karşı tarafa herhangi bir bildirim gitmemektedir. Bu sayede beğeni kaldırma işlemlerinizi karşı tarafın haberi olmadan yapabilir ve İnstagram gönderisinde başkasının beğenisini kaldırma işlemini sonlandırabilirsiniz.

İnstagram’da Beğendiğim Videoları Nasıl Görebilirim?

İnstagram üzerinden insanlar birçok video ve fotoğraf paylaşmakta. Bu gönderiler pek çok içerik olabilir örneğin, yemek tarifleri, makyaj videoları, komik videolar, bilgi içerikli videolar, dans hareketleri, herhangi bir ürün videosu gibi pek çok içerikte olabilir. Bu videoları daha sonra izlemek için İnstagramda bulunan kaydet özelliği kullanılabilir.

Beğenilen videonun sağ kısmında kaydetme işareti mevcuttur. Bu sembole tıkladığınız zaman bu gönderi otomatik olarak kaydedilenler bölümüne aktarılır. Aktarmakta olduğunuz bu kaydedilenler bölümü sayesinde videoları tekrar tekrar izleyebilirsiniz. Aynı zamanda paylaş kısmından herkesle paylaşabilirsiniz. Kaydedilenler bölümünde ulaşmak için şu adımları izleyebilirsiniz,

 1. İnstagram uygulamasını açarak profil kısmını açın.
 2. Profil kısmından kaydedilenler bölümüne basın.
 3. Bu bölümde kaydedilen tüm videolar ve fotoğraflar bulunmaktadır.
 4. En yukarıda olan gönderiler sizlerin en son beğendiği içerikleri göstermektedir.
 5. Eskiden beğendiğiniz bir gönderiyi arıyorsanız daha aşağılara inerek gönderinizi bulabilirsiniz.
 6. İstediğiniz videoyu bulduktan sonra izleyebilir ve kaydedilenler bölümünde bu videoyu tutabilirsiniz. İsterseniz kaydetme butonuna tekrar basıp bu gönderiyi kaydedilenlerden çıkartabilirsiniz.

Bu şekilde videolar, resimler görünebilmektedir. Aynı şekilde beğendiğiniz gönderileri görebilir ve izlemek istediğiniz içerikleri beğenerek sonrasında beğenilenler bölümünden bu içeriklere ulaşabilir. Silme işlemleri yapabilirsiniz.